skład suplementów diety

skład suplementów diety

Pomimo, iż coraz większa część kobiet i to w różnych kategoriach wiekowych dba o to, aby konsumowane posiłki były wartościowe, zdarza się, że nasza dieta wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe mieszanki mineralne. Jako że rynek preparatów ciągle jeszcze się rozwija, wielkość asortymentu może utrudniać decyzję.
Dobrze więc wiedzieć, czym sugerować się przy nabywaniu preparatu, tak, by odpowiadała on naszym potrzebom. Suplement nie powinien być zastępstwem dla zbilansowanej diety. Bywa jednak że konkretnych minerałów czy związków witaminowych nie jesteśmy w stanie dostarczyć wraz z pokarmem. Wybierając odżywkę można zasięgnąć porady aptekarza lub innej zorientowanej w temacie osoby. Warto mieć na uwadze swój wiek. Odmiennych elementów wymaga organizm dziewczyny w okresie dojrzewania, a zupełnie innych – trzeba kobiecie w wieku dojrzałym.
W naszym serwisie przeczytasz więcej o różnych odzywkach dla kobiet
Z wykorzystaniem odpowiedniego preparatu mamy możliwość na przykład zlikwidowania odmiennych niedoborów – między innymi niedoboru żelaza, charakterystycznego dla kobiet w ciąży czy w okresie laktacji pań. Natomiast jeśli naszym problemem jest częstym brakiem wigoru lekarstwem może okazać się preparat mający w składzie ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki rodzaj suplementu nabędziemy. Najważniejsze jest jego właściwe dawkowanie – regularne, lecz w żadnym wypadku nie zbyt duże.