restauracja włoska Bianca Kraków

restauracja włoska Bianca Kraków

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz dobrze zjeść? Wśród wielu alternatyw, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, połączeń i duża dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe włoskie jedzenie

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do tej potrawy. kuchnia włoska Kraków Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna i rożnorodne warzywa, powodują, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska to cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również lasagne, focaccia, minestrone oraz liczne desery – takich jak granita czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- ricotty, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film