Doskonały a także nowy Kraków

Doskonały a także nowy Kraków

Najważniejszym z największych wyzwań w większości miast w Polsce jest komunikacja. Polskie gminy są nie dostosowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się ilości pojazdów na polskich drogach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, który da przestrzeń na to by zwiększyć zadowolenie mieszkańców jak również usprawni integralność infrastruktury Krakowa.

Wśród okolicznych gmin, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za metrem, jednak zanim ono powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować sporo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusową – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz remonty już powstałych połączeń tramwajowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i aby mieszkało się lepiej, trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski prezydent
Inwestycje w komunikacje to nie tylko kolejne drogi, ale również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, by jeździło się po mieście dobrze. Zarówno samochodem, ale też komunikacją miejską. Mimo to widać jasno, że całość jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.